im retail t1 PL (1)

SelFormers – wyjątkowa kasa hybrydowa

Każdy z nas był w sytuacji, kiedy kolejka do kasy ciągnie się w nieskończoność. Wózek wypełniony po brzegi, nie widać żadnego ruchu do przodu, za to zdecydowanie widać narastającą wściekłość w oczach wszystkich współtowarzyszy tej niedoli. Mimo to spośród pięciu stanowisk kasowych tylko jedno pracuje na pełnych obrotach. W końcu pojawia się on, bohater, którego frustracja doprowadziła do nagłego przypływu odwagi. Woła: „Czy można otworzyć drugą kasę?”

 

Niezbyt przyjemne zakupy codzienne

Niestety powyższe sceny nadal są codziennością w wielu polskich sklepach, a szczególnie w kilku znanych sieciach średniopowierzchniowych dyskontów spożywczo-przemysłowych. Liczba pracowników danej zmiany jest ograniczona, a czynności do wykonania bardzo dużo. Dlatego konieczne są kompromisy i właściwe rozdzielanie obowiązków. Efektem jest nie do końca odpowiednia liczba pracujących kasjerów w stosunku do oczekujących w kolejce klientów. Same stanowiska kasowe, mimo iż są liczne, najczęściej stoją puste, bo do ich obsługi konieczne jest właściwe przeszkolenie.

 

 

Jak usprawnić obsługę w handlu?

Okazuje się, że z odpowiednią infrastrukturą sklepu każdy klient może stać się swoim własnym kasjerem i wykorzystać stanowiska, które nie są w danym momencie obsługiwane przez pracownika.
Hybrydowa kasa SelFormers wyprodukowana przez polską firmę SelfMaker jest urządzeniem, które z powodzeniem zastępuje kasy tradycyjne, będąc jednocześnie najnowocześniejszą kasą self-service. Dzięki odwracanemu o 180 stopni ekranowi o przekątnej 15 cali, SelFormers może bardzo szybko przejść z trybu obsługi przez kasjera do trybu samoobsługowego. Ekran ten można odchylać również w płaszczyźnie pionowej co pozwoli na wygodną obsługę przez klientów różnego wzrostu, oraz osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach.

To nie wszystkie udogodnienia tego rodzaju kasy. Oprogramowanie kasy zostało wyposażone w tryb zwiększonego kontrastu dla słabowidzących. Osoby Głuche również czują większy komfort przy korzystaniu z tego typu rozwiązań, ponieważ pozwala uniknąć niezręcznych sytuacji w kontakcie z kasjerami.

Na wyposażeniu znajduje się także czytnik kodów kreskowych oraz terminal płatniczy. Całość zamknięta została w eleganckiej, kompaktowej bryle.

 

 

Kasy samoobsługowe vs. SelFormers

Można by powiedzieć, że przecież od dłuższego czasu napotykamy w sklepach kasy samoobsługowe, które również rozładowują kolejki. To prawda. Jednak ich przeznaczenie jest inne. Kasy samoobsługowe znane z niektórych marketów są uzupełnieniem stanowisk tradycyjnych, dodatkiem do istniejącej infrastruktury. Potrzebne jest wygospodarowanie dla nich miejsca, co nie zawsze jest możliwe. SelFormers zastępuje kasy tradycyjne znajdujące się przy linii kas, pozostawiając możliwość normalnej obsługi przez kasjera tak jak dotychczas, ale również umożliwiając łatwą obsługę przez samych klientów. Co więcej, sami klienci chętnie korzystają z tego typu rozwiązań – około 77% ankietowanych deklaruje, że chętnie korzysta z kas samoobsługowych w celu zredukowania czasu oczekiwania w kolejce.

 

 

Realne udogodnienie

SelFormers to rewolucja na rynku kas samoobsługowych. Rozwiązanie wygodne, innowacyjne a przede wszystkim atrakcyjne finansowo w zestawieniu z kosztami implementacji kas tradycyjnych wraz z kilkoma sztukami urządzeń self-service. Z powodzeniem zastosowanie tych kiosków może odmienić wizerunek wielu placówek handlowych, co właściwie już ma miejsce. Jakiś czas temu kasy SelFormers stanęły w placówkach drogerii Rossmann między innymi w Warszawie, Lublinie i Białymstoku, o czym możecie przeczytać na blogu SelfMaker:

https://www.selfmaker.pl/informacja-prasowa-rossmann-i-selfmaker-zmieniaja-swiat-zakupow-na-bardziej-dostepny/

 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie implementacji kiosków SelFormers w Twojej placówce handlowej: KONTAKT

Comments are closed.